Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/lstech/includes/core/codeless_slideshow.php on line 59
class="page page-id-3513 page-template-default header_8 nicescroll sticky_active fullwidth_header header_transparency wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1 vc_responsive">

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/lstech/includes/core/codeless_slideshow.php on line 59

o firmie

LS Tech‐Homes S.A. to lider w produkcji paneli kompozytowych w technologii SIP w Europie, wykorzystywanych do budowy jedno i wielorodzinnych domów oraz obiektów przemysłowych. Poza Polską dostarczamy panele na realizację projektów budowlanych m.in w Chorwacji i Angoli.

Zawarta w dniu 05.11.2015 r. umowa inwestycyjna z ARP Venture sp. z o.o. określa podstawowe warunki dokonania inwestycji w LS Tech-Homes S.A. w wysokości do 20 mln zł, na którą składa się forma kapitałowa w drodze objęcia akcji nowej emisji (do 5,2 mln zł), finansowanie długiem konwertowalnym na kapitał Spółki (9,8 mln zł) oraz finansowanie dłużne niekonwertowalne (5 mln zł). ARP Venture obejmie 4.227.642 akcji Emitenta w ramach nowej emisji akcji serii I. Pozyskane przez LS Tech-Homes S.A. środki zostaną przeznaczone na rozbudowę parku maszynowego i uruchomienie masowej produkcji w 4 obiektach przemysłowych i w takich obszarach jak:

  • Obiekty wojskowe
  • Domy socjalne
  • Domy dla uchodźców
  • Domy rekreacyjne
  • Konstrukcje kompozytowe dla drogownictwa, kolejnictwa i górnictwa

Wszystkie te obszary, już rozpoznane przez firmę i zainicjowane podpisaniem pierwszych umów z zainteresowanymi klientami wymagają zwiększenia mocy produkcyjnych, zastosowania filozofii nowoczesnych modułowych rozwiązań, pasywnego budownictwa jak i stałych studiów rynkowych, architektonicznych i technologicznych.

Od czerwca 2012 roku LS Tech‐Homes jest notowana na giełdzie NewConnect.

trochę

Historii

Spółka rozpoczęła działalność w roku 2009. Celem firmy było wprowadzenie technologii kompozytowych dla budownictwa na bazie patentów i doświadczeń amerykańskich. W Czechowicach-Dziedzicach zostały zmodernizowane 2 hale, gdzie zainstalowano linie do produkcji warstwowych płyt kompozytowych z płyt magnezowych importowanych z Chin i styropianu a także linię do produkcji kształtowników kompozytowych na bazie żywic poliestrowych i włókna szklanego.

Równolegle spółka rozpoczęła intensywne prace badawczo-rozwojowe wspólnie z Katedrą Podstaw Budownictwa i Materiałów Budowlanych Politechniki Gdańskiej. Badania wykonane zarówno na modelach rzeczywistych jak i numerycznych jak otwarte procedury pozyskania aprobat technicznych i certyfikatów spowodowały, iż mogły powstać pierwsze produkty i rozwiązania prototypowe i modelowe. Obecnie spółka realizuje projekty w Europie, Afryce i USA.

Wzrasta zainteresowanie kompozytami jak i wiedza o tej technologii, między innymi dzięki promocji LS TECH-HOMES, która to prezentuje swoje projekty i rozwiązania na seminariach, targach specjalistycznych i spotkaniach z projektantami i deweloperami. Obecnie spółka posiada 4 zakłady produkcyjne w Czechowicach-Dziedzicach, Studzienicach koło Pszczyny i Koniecwałdzie (gmina Sztum) w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

W 2012 roku firma weszła na warszawską giełdę papierów wartościowych New Connect a w 2015 roku pozyskała inwestora strategicznego ARP Venture. Obecnie kapitał zakładowy wynosi ponad 16,6 mln złotych. Nadal prowadzano są prace rozwojowe jak i intensywne wdrażanie nowych i stale ulepszanych rozwiązań w projektach realizowanych na kilku kontynentach. Zespół osób, które doprowadziły do powstania LS TECH-HOMES SA stanowi solidny fundament poparty doświadczeniem i wieloletnią praktyką w branży stąd oferowane produkty to efekt ścisłej współpracy nauki z biznesem. Sukcesem firmy była także możliwość pozyskania dotacji z funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.

W styczniu 2017 roku firma uzyskała certyfikację systemów zarządzania jakością ISO 9001:2015.

DOTACJE NA INNOWACJE

INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

Firma uzyskała dotacje z funduszy europejskich w ramach:

  • Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka w ramach działania 4.2 Stymulowanie działalności B+R przedsiębiorstw oraz wsparcie w zakresie wzornictwa przemysłowego w wysokości 4 847 460,00 PLN [Termin realizacji: 28.04.2010 – 30.06.2011].
  • Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka w ramach działania 1.4 Wsparcie projektów celowych w wysokości 3.436.650,00PLN oraz działania 4.1 Wsparcie wdrożeń wyników prac B+R w wysokości 11 994 660,00 PLN [Termin realizacji: 30.07.2012 – 23.12.2015].
  • Program 4.4 „Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym” dofinansowanie przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w wysokości 12.166.460,00 PLN

Misja

Firma LS TECH-HOMES SA zakłada rozwój poprzez dywersyfikację produktów i rynków. Kluczowym elementem sprzyjającym powodzeniu strategii są ekologiczne i energooszczędne produkty wpisujące się w tzw. zielone technologie a także nowoczesne, ekologiczne i niskoenergetyczne linie technologiczne umożliwiające dostosowanie produktów do potrzeb klienta.

Ponad to firma współpracuje z wiodącymi placówkami naukowo-badawczymi w Polsce takimi jak Instytut Techniki Budowlanej, Katedra Podstaw Budownictwa i Inżynierii Materiałowej Politechniki Gdańskiej, Politechniką Śląską, Politechniką Częstochowską, gdzie zarówno produkty jak i linie technologiczne są badane i optymalizowane (m.in. przy użyciu metod numerycznych) zgodnie z obowiązującymi w Europie standardami.

W efekcie firma w swojej ofercie posiada produkty ze stosownymi aprobatami technicznymi a także bogatą metodologię produkcji swoich wyrobów zapewniającą wysoką jakość i spójność ze standardami europejskimi i światowymi.

Wyróżnienia


Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 12 in /wp-content/plugins/js_composer/include/classes/shortcodes/vc-basic-grid.php on line 175